Állatbarátok lapja

Állatbarát, és kezdő állattenyésztő vagyok. Jelenleg sziámi cicában, és gyémántgalambban utazom.

 

GYÉMÁNTGALAMB

 gyemantgalanb4.jpg

(GEOPELIA CUNEATA)


 

A gyémántgalamb Ausztráliából származik. Hazájában nem tartozik a ritkaságok közé a világ legapróbb termetű galambocskája, amelynek testnagysága alig éri el a 20 centimétert.

 

Leírása:

 

Tollazata is teljesen hétköznapi lenne, ha a balkáni gerléhez hasonlatos szürke alapszínű madárka szárnytollazatán nem helyezkednének el a fehér pettyekből álló gyöngysorok, valamint szeme körül nem lenne az úgynevezett szemgyűrű, amely a hímeknél szélesebb és élénkebb színű. A nemeket küllemük alapján csak erről lehet megkülönböztetni.

 

Helyének kialakítása:

 

A madárka rendkívül jámbor, csendes jószág. Más madarakkal együtt azért nem ajánlatos tartani, mert még a mellette törpének tekinthető zebrapintyek is képesek megkopasztani és tollait fészekanyagnak felhasználni, ugyanis a gyémántgalamb ellenállás nélkül mindent eltűr. Valamiféle agresszivitás esetleg akkor tapasztalható, ha több madárkát tartunk közösen és a hímek vetélkednek a tojók kegyeiért.

 

Etetés-itatás:

 

Eleség tekintetében nem válogatós, szívesen fogyasztja a készen kapható pintykeveréket vagy kanárieleséget egyaránt. Fiókaneveléshez a lágyeleség adagolása elengedhetetlenül szükséges, a fogyasztásnak megfelelő mennyiségben. Friss ivóvíz mindig legyen előttük.

 

Szaporítás:

 

Fészeképítési tudománya sem tekinthető kimagaslónak. Nálam egyaránt elfogadta a pintyek számára használatos félig nyitott odút vagy a kanárimadarakhoz használatos költőládikót, amelybe egy maréknyi száraz füvet nyomkodtam bele, hogy neki csak esetleg igazgatnia kelljen.

 

Fészekalja két fehér tojáskából áll, a fiókák mintegy 2 hét kotlás után bújnak elő, meglehetősen gyámoltalanul. Sokszor szükséges egy kicsit segíteni a kibújást.

 

Ha a szülőpár gondosan eteti a fiatalokat, meglepően gyorsan fejlődnek, háromhetes korukban kitollasodva elhagyják a fészket. Néhány napig még ugyan repülni nem tudnak, de a szülők a kalitka alján kucorgó kicsiket tovább etetik, mindaddig, amíg azok képesek egyedül is enni.

 
gyemantgalamb3.jpg

gyemantgalamb.jpg

   
gyemantgalamb5.jpg

 
gyemantgalanb4.jpg



 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 5
Heti: 7
Havi: 7
Össz.: 5 428

Látogatottság növelés
Oldal: Gyémántgalamb
Állatbarátok lapja - © 2008 - 2025 - beretieva.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »